XII TALLINN DESIGN FESTIVAL
25.09. — 01.10.2017
Disaini Kultuur

Festivalist



XII Tallinna Disainiöö Festival (25.09.- 01.10.2017)
Disaini kultuur

Tallinna  Disainiöö Festival on igaastane suurüritus, mis demonstreerib Eesti ja teiste maade disainerite saavutusi ning käivitab arutelusid disaini rollist tänapäeva ühiskonnas. Festivali toimumispaikadeks on tihti unarusse jäänud huvipakkuvad arhitektuuripärlid, millest on kujunenud kultuurirahva lemmikkohad. Seekordne Disainiöö toimub ajaloolises Noblessneri allveelaeva tehases. Linna loomingulist vitaalsust kinnitab tihe satelliitide programm. Partnerite seast leiab lisaks disaineritele nii tärkavaid kui ka kogenud ettevõtteid, tootjaid, haridus- ning ametiasutusi. Ühiselt koostatud festivali kavas on harivaid disainitarkust pakkuvaid formaate, kultuuri- ja kvaliteet-meelelahutusüritusi ning disainikaubandust propageerivaid algatusi.

XII Tallinna Disainiöö Festival (25.09-1.10.2017) programm keskendub disaini kultuurile. Loodame, et festivali külastaja uuendab oma disainialaseid teadmisi ning kogeb mitme meelega, et disain on holistiline distsipliin, mis oma esteetika, inimkesksete tegutsemisprotsesside ja lahendustega on intgreeritud meie igapäevaellu.

Festivali kava on taas mitmekesine ulatudes harivatest loengutest, töötubadest, disainioksjonist näituste, valgusinstallatsioonide ning moeni. Mõeldud on erinevate inimgruppide peale unustamata lapsi.

Arhitektuuri- ja Disainigaleriis astub välja soome-eesti tandem Simo Heikkilä ja Toivo Raidmets näitusega FINEST FURNITURE DESIGN. Noblessneri Valukoda muutub enne lõplikku remonti meeleolukaks disainiruumiks, kus iga päev on avatud erinevad näitused, loengud, töötoad, väikesed söögikohad ning kus nädala lõpus õitseb disainikaubandus. Kõrvuti on Eesti ja Hollandi keraamikud Lotte Dowes ja Raili Keiv ning Eesti ja Saksa graafilised disainerid - toimub HGDF plakatikollektsiooni esitlus ja auhindu võitnud kalendrite näitus Saksamaalt koos kommentaaridega Prof. Gregor Krisztianilt. Elukeskkonna ligipääsetavuse teemadele on pühendatud Design For All näitus ning suminat pakuvad linnamesilastega seotud teemad Poola näidete põhjal. Loomisel on Pööningualuste poeesia nurk, kus disainerid ja arhitektid oma luuleloomingut esitavad. Moeürituste fookuses on seekord keskkonnasõbralikud ja targad kangad. Kuulutataks välja konkursi Vegan Fashion võitjad ning osavõtjate tööd on tutvumiseks kõigile. Nutitekstiilide näitusel otsitakse vastuseid küsimustele: kuidas muudab tehnoloogiaga seotud rõivas ja tekstiil meie elukeskkonda harmoonilisemaks? Omapärane moeetendus tutvustab noori lootustandvaid rõivadisainereid.

Seminar pealkirjaga "Disaini kultuur" juhatab teed humaansusele disainis ja äris. Tuntud disainistrateeg Michael Thomson ja kaasava disaini ekspert Jak Spencer Londonist ning tarkade tekstiilide spetsialist Oscar Tomico toovad meieni elu paremaks disainimise näiteid. Digitaalmeedia ja brändingu edulugudest räägib Jakob Kahlen Taanist. Disainihariduse ja disainiteadlikkuse üle arutavad Ornamo president Kristian Keinänen ning Kristjan Mändmaa. Jüri Kermik keskendub vineeri- ja mööbliteemadele. Simo Heikkilä arutleb käeliste oskuste hääbumisest. Graafikasõpradele pakub Thilo von Debschitz huvitava uurimistöö.

Tavapäraselt saab osaleda nii esineja kui vaatajana PechaKucha õhtul ning "Mina olen disainer" välkloengutes. Disainioksjoni tulu läheb ka seekord disainitudengi harimiseks välismaal. "Liiklemiseks" on taas avatud Disainitänav ja Moepõik, mis annavad võimaluse otse suhelda erinevate disaineritega ning osta head disaini.


Vaata 2016 festivali muljeid siit

Korraldajad

Peakorraldaja
Ilona Gurjanova
+372 55573687
Kommunikatsioon
Evelin Ojamets
+372 5212890
Sotsiaalmeedia ja turundus
Kirke Tatar
+372 55590787
Tehniline tugi
Andre Poopuu
+372 5039696
Tehniline tugi
Liisi-Daisy Koplimaa
+372 5046609
Disainijuht
Helena Koop
+372 5061472
Festivali ala & Disainitänav kuraator
Kristin Kivimäe
+372 58132313
Järelpeo juht
Madlen Hirtentreu
+372 53437070
Rõivadisainietendus
Piret Mägi
+372 55977444
Valgusinstallatsioonid
Indrek Leht
+372 56135536
Disaini(heategevus)oksjon
Tõnis Vellama
+372 5017648
Disaini(heategevus)oksjon
Maarja Marga
+372 5242457
Vabatahtlike koordinaator
Mari Mäekivi
+372 53466131
Infopanga juht & Satelliidid
Jaanika Kikkas
+372 56651858
Foto, animatisoon & film
Mari-Liis Heinsaar
+372 53750301

Kontakt

MTÜ DisainiÖÖ
EESTI DISAINI MAJA
Kalasadama 8
Tallinn 10145
info@disainioo.ee

Majutus


Disainiöö majutuspartneriks on Solo Sokos Hotel Estoria, kes pakub erihinda 110€ (ühene tuba)/120€ (kahene tuba) koos hommikusöögiga Disainiöö Festivali külastajale. Soodustuse saamiseks kirjutage estoria.reservation@sok.fi ja kasutage sooduskoodi “design festival”.  Või Solo Sokos Hotel Viru, kes pakub erihinda 90€ (ühene tuba)/95€ (kahene tuba) koos hommikusöögiga Disainiöö Festivali külastajale. Soodustuse saamiseks kirjutage viru.reservation@sok.fi ja kasutage sooduskoodi “design festival”.

Estoria hotell asub südalinnas aadressil Viru väljak 4, 10111 Tallinn, Estonia

Solo Sokos Hotel Estoria
Eesti disaini ja lugude hotell Estoria on privaatne oaas linnakeskuses nii ärikohtumisteks kui rahulikuks puhkuseks. See hotell tutvustab Eestit oma külalistele täiesti unikaalsel viisil – iga hotellituba räägib ühe Eestit tutvustava ja intrigeeriva loo ning lugusid kohtab klient oma igal sammul kogu hotellis. Kas teadsite, et maailma esimene avalik jõulukuusk püsitati Tallinnas 1441. aastal või et maailma vanim käsitulirelv “Otepää püss” on pärit Eestist? Lisaks leidub üle hotelli rohkelt kohalikku disaini.
Estoria iga numbrituba pakub erilist luksusta – need NASAs välja töötatud erilise materjaliga voodid parandavad naha pindmist vereringet ja garanteerivad hea une. Hotell on valitud külaliste poolt TripAdvisoris viie parima Eesti hotelli hulka.
Hotelli igalt korruselt leiab lounge`i, mis on sobilik erinevateks kohtumisteks. Tervislik ja rikkalik hommikusöök on välja töötatud koostöös Eesti toitumisteadlastega ja valitud linna parimaks.
Hotell asub linna südames ja Viru hotelli kõrval, kust on ka otsene ligipääs Viru konverentsikeskusse ja kaubanduskeskusse.

Transport


NOBLESSNERI VALUKODA, Tööstuse 48
Noblessneri sadamalinnakusse on kõige mugavam suunduda kas jalgsi, ühissõiduki, takso või jalgrattaga.
 
ÜHISTRANSPORDIGA: Noblessnerisse saab bussiga nr 73, peatus „Noblessneri”. Kohe viadukti juurest läheb trepp alla otse Noblessnerisse. Buss nr 3 sõidab “Kungla” peatusse Tööstuse tänaval. Kõnni mööda tänavat ca 100 meetrit edasi ja pööra pärast parki alla Peetri tänavale, siit algabki Noblessneri territoorium.
 
TAKSOGA: Sõidu hind kesklinnast on ca 5 €.

UBERIGA: Tule Disainiööle Uberiga! Oled uus kasutaja? Promokoodiga DISAINIOO on sinu esimene sõit tasuta kuni 10€ ulatuses! Proovi järele!
*Promokood kehtib esimese sõidule Tallinnas kuni 06.12.2017

AUTOGA: Kesklinna poolt tulles sõida mööda Kalaranna teed või Soo tänavat Tööstuse tänavale. Tööstuse 48 hoone juurest keera Peetri tänavale, suunaga mere poole. Auto saab parkida linnaväljaku kõrvale, parkimine on
tasuta. Palun arvestada, et parkimiskohtade arv on väga piiratud.

DISAINIÖÖ BUSSIGA:
Laupäeval, 30.09. ja pühapäeval, 01.10. kell 11:30 väljub Disainiöö buss Estoria / Viru hotelli eest, mis suundub seejärel Noblessneri valukotta.
Buss on tasuta ja mõeldud nii Estoria kui Viru hotelli klientidele kui ka linnarahvale. Bussis on ka giid, kes räägib Disainiööst ja Kalamajast.