XII TALLINN DESIGN FESTIVAL
25.09. — 01.10.2017
Disaini Kultuur


Jaga üritust

Rõivadisainietendus D_O_M – Disain on moes

28.09. 19:00
Pilet:
EARLY BIRD (kuni 24.09.2017 kl 23:59) 10€
Festivali ajal 12€
Piletid müügis SIIN 
Lisainfo: programm@disainioo.ee
Noblessneri Valukoda: Tööstuse 48    Vaata kaardil

Disainiöö omanäolisel moeetendusel D_O_M – DISAIN ON MOES eksponeeritakse kontseptuaalse vaatemängu kaudu püünel rõivad, mille loomisele pühendatud aeg on olnud piisav selleks, et leida ka praegu aega nende vaatamiseks. Lavastuse jooksul avanevad brändide sisu, nägu ja tegu läbi elamusliku sündmuse. Oma loomingut esitlevad Eesti päritolu ambitsioonikad tegijaid, kelleks on brändi eksistentsi fikseerinud arenevad, uusi väljundeid otsivad ja uusi turge avastavad tegevdisainerid.

Rõivas kui kehale kõige ligemal olev argine tarbeese on määrava rolliga inimese tervisliku seisundi, liikumisvabaduse, turvalisuse, üldise meeleolu ning füüsilise võimekuse hindamisel. Olles vahetumaid objekte inimese sise- ja välismaailma vahel, räägivad rõivad ning aksessuaarid inimese kohta oma sõnadeta loo.

Vaatamata sellele, kas mood meid kõnetab või mitte, kanname me kõik rõivaid.

Riietus on ühelt poolt funktsionaalne vahend, teisalt aga personaalne täiendus tervikule. Disainitud rõivas täiendab olukorda, loob väärtust ja sobitub keskkonda, olgu selleks kas tööpäev või väljapeetud pidulik sündmus. Riided on mängulisteks vahenditeks isiksuse esiletoomiseks ja sealjuures väärt kaaslasteks tähtsatel hetkedel. Eesti rõivadisainerid otsivad alati kaasaegsemaid tehnoloogilisi lahendusi rõivaste valmistamisel ning nende toodang omab kvaliteeti igas detailis. Need on rõivad, mis kestavad ning mida tasub parandada ja pärandada.

Koostöös Eesti tekstiilibrändiga VEGS, Itaalia vegan moesuuna ühe eestvedajaga VEGAN LIFE, Eesti Disainerite Liidu (EDL) ja Estonian Fashion Brands Association´iga (EFBA) ellu kutsutud keskkonnasõbraliku rõivadisaini konkurss VEGS Fashion Contest Tallinn 2017 võitja kuulutatakse välja 28.09. toimuva moeetenduse D_O_M lõppkulminatsioonina.


FORMFOLD, disainer Ester Soidla

FORMFOLD on idee liikuda läbi abstraktse lähenemise lihtsuse poole. See on rõivaese, mis on täielikult hüljanud traditsioonilised lõiked ja kehakuju järgivad  vormid. Inspireerituna origami voltimistehnikast on loodud üheainsa tasapinnalise lõikega funktsionaalne rõivaese, mida saab kanda väga mitmekülgselt. Erinevad voltimisviisid annavad kandjale võimaluse muuta oma väljanägemist silmapilkselt. Lõike kuju on andnud võimaluse valmistada seda zero-waste põhimõttel, mis elimineerib kangajääkide tekkimise. See on kaasaegne lähenemine Jaapani kimonole, mis ei küsi kandja suurusnumbrit.

Tootedisaini protsessi käigus on välja kujunenud kangaste valik, mis ei ole vaid esteetilise eesmärgiga, vaid on ka mugav ja praktiline. Kasutatud on vabaaja rõivastele iseloomulikke pritsmekindlaid impregneer-kangaid. Vaheriide abil hoiab see sooja ja on tuulekindel. Rõivaese on lihtsasti kokku pakitav ilma, et peaks kortsumise pärast muretsema. Kangale on trükitud liikumist kujutav print, mis annab tootele sügavuse. Kasutatud on mugavaid plastik-lukke ja –trukke.

#estersoidla


TRENKAN, disainer Aive Viin

Trenkan brändi autor Aive Viin: “Trenkan peegeldab minu olemust. Mind võib mõnevõrra egoistlikuks loomeinimeseks pidada, sest tihti saavad prototüübid oma alguse sellega, et disainin kas endale või oma abikaasale. Minu riietel on teatav lihtsus ning samaaegne keerukus põimunud omavahel. Just nii on mind ka mu mees kirjeldanud. Eks ole loomulik, et looming peegeldab loojat.

Disainerina ei meeldi mulle sildistada oma brändi kindla stiili või eesmärgiga. Pigem loodan, et inimene, kellele sümpatiseerib Trenkan, defineerib selle tähenduse enda jaoks ise. Rõivaste (lõigete) ning kasutavate materjalide vahel käib maskuliinsuse/naiselikkuse dialoog.

Kangaste ning konstruktsioonidega eksperimenteerida on mulle alati meeldinud. Samas proovin vältida “kustiteose” sündroomi, mis justkui oma erakordsuses takistaks seda kandmast. Tahan, et looming ei oleks pelgalt kaunis vaatemäng vaid omanäoline tarbeese, mis kaunistab ning katab kandja keha.

Tallinna Disainiöö Festivalil esitatav looming ei ole niivõrd konkreetne kollektsioon, vaid pigem brändi energia kuvamine. Toodete eesmärk ei ole šokeerida vaid paeluda sügavuse ning iseloomuga. Pealtnäha lihtne looming pakub põnevate detailide ning tehnoloogiliste võtete näol huvitavat vaatemängu, kui sellesse ainult süveneda.”

www.trenkan.com

#trenkan_studioshop


HERTTA, disainer Hertta Võido

Atelier HERTTA tootevaliku moodustavad lambavillased ülerõivad ja aksessuaarid.

Disainis lähtume eelkõige esemete funktsionaalsusest ning arvestame põhjamaise kliima

iseärasustega. Kõik esemed valmistame kohapeal silmuskootud kangast, mille tooraine pärineb Balti riikidest. HERTTA on aeglase moe bränd, mis väärtustab kestvat kvaliteeti, ajatut disaini ning individuaalset koostööd kliendiga.

#herttaknitwear


D_O_M rõivadisainile pühendatud etenduse loovjuht ja korraldaja Piret Mägi.

Modellid panevad liikuma Jaanika Tammaru ja Birgit Landberg (Must Kast).

Oma lauluga loob atmosfääri Lepatriinu ning ruumi täidab helidega Anneliis Kits (Kimomo Records).

Videoklipid loob Kristin Arniste, videokunstiga katab seinad Liis Todesk.

Ilu teeb ilusamaks Make-Up Studio ning KEVIN.MURPHY.

Värskendavad Hayday naturaalsed mahlad, kraade lisab Svensky.

Siiras tänu eelnimetatutele ning heade kaasteelistele: Sille-Kadri Simer, Piia Kauts, Helina Mäll, Grete Roždestvenski, Anne Rinne, Liina-Mai Püüa jpt.


IG jälgi meid äsjaavatud Instagramis, kuhu toome nii disainerite kui D_O_Mi tegemisi.

FBs on D_O_M sündmuse leht, kus vahetuim teave neljapäevase etenduse kohta.

Ning fännileht FBs – kaasaegne alternatiiv klassikalisele kodulehele, eksole :)